Najlepsze metody radzenia sobie z siwymi włosami.

Jak radzić sobie z siwymi włosami?

Kiedy zobaczymy swój pierwszy siwy włos, wpadamy w panikę. A siwienie to naturalny proces. Z wiekiem spada produkcja melatoniny, barwnika znajdującego się w cebulce włosa i dlatego zmienia on swój kolor. Tempo siwienia jest uwarunkowane wieloma czynnikami: genetyką, złym odżywianiem, chorobami, a nawet przeżytym stresem lub traumą. Ten proces można w naturalny sposób opóźnić. Zanim zdecydujemy się na farbowanie, sięgnijmy po naturalne metody.

Najlepsze metody radzenia sobie z siwymi włosami.

To przede wszystkim płukanki. Mają one za zadanie opóźnić proces wypłukiwania się melatoniny, ale też stabilizują strukturę włosa i łatwiej jest nam wtedy ukryć siwe.
Orzech włoski.
Łupiny orzecha zalewamy ½ litra wrzącej wody. Zaparzamy przez godzinę, studzimy, odcedzamy i otrzymujemy napar, którym po umyciu płuczemy włosy. Siwy włos zanika dopiero przy regularnym stosowaniu. Mikstura pogłębia naturalny kolor włosów. Przy jej stosowaniu użyj rękawiczek zabezpieczających przed przefarbowaniem skóry. Orzech jest dedykowany brunetkom, ale w przypadku osób rudowłosych można, zamiast łupin orzecha wybrać łupiny cebuli i postępować dokładnie w ten sam sposób.
Rumianek i cytryna.
Dla blondynek, które dodatkowo chcą mieć błyszczące i lśniące włosy. Zaparzamy rumianek, łączymy go z wyciśniętym sokiem z dwóch cytryny i po ostudzeniu nakładamy na umytą głowę. Płuczemy nim włosy i wcieramy. Najlepiej po wcierce pozostawić miksturę przez około 30 minut na głowie pod ręcznikiem. Potem spłukać letnią wodą.
Lawenda/
5og lawendy, tymianku, mięty i rozmarynu zalewamy białym octem. Pozostawiamy na miesiąc w chłodnym i zacienionym miejscu. Uzyskany roztwór po upływie czasu odcedzamy i przelewamy do butelki. Powstały płyn wcieramy w skórę głowy i włosy na noc, a rano myjemy głowę. Wcierka odsiwia włosy i wzmacnia.

A ponadto jak radzić sobie z siwymi włosami? Zdrowo się odżywiać i prowadzić w miarę spokojny tryb życia. Można też je przefarbować albo po prostu zaakceptować. Może okazać się, że z siwizną jest ci do twarzy. Ten kolor to ostatni krzyk mody w stylizacjach włosa.

 

You may also like...