Kiedy nie wykonywać peelingu kawitacyjnego?

Coraz więcej pań decyduje się na wykonanie peelingu kawitacyjnego, który cieszy się wielką popularnością, zę względu na swoją wysoką skuteczność w oczyszczaniu twarzy jak i nieograniczonemu działaniu. Jednak czy każda z nas powinna się zdecydować na tego rodzaju zabieg? Czy może istnieją przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu pielęgnacyjnego? Warto się z nimi zapoznać zanim zapiszemy się na ten zabieg u naszej kosmetyczki.

Czy istnieją przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego?

Chociaż peeling kawitacyjny można wykonywać na każdym rodzaju cery, to jednak warto zapytać kosmetyczkę o przeciwwskazania lub wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednią frazę, na przykład peeling kawitacyjny efekty uboczne czy też właśnie przeciwwskazania. Właśnie do nich zaliczmy niedoczynność tarczycy i nadczynność tarczycy, nadciśnienie i problemy z krążeniem, ropne zaskórniki i stan zapalny (peeling mógłby wtedy roznieść bakterie po skórze i doprowadzić do zakażenia), zakrzepowe zapalenie żył, ciąża, choroby nowotworowe i stan po ich usunięciu, uczulenie na materiał, z jakiego wykonana jest szpatułka urządzenia. Ponadto nie powinno się go wykonywać w trakcie infekcji przebiegającej z gorączką, w trakcie zapalenia zatok, przy osteoporozie, nerwicy wegetatywnej, a także wtedy, kiedy w tkankach obecne są tak zwane ciała obce aktywne, takie jak zastawki lub rozrusznik serca, metalowe implanty, stały aparat na zęby. Pamiętajmy jednak, ze wszystkie te aspekty są przeważnie przeciwwskazaniem do wykonania jakiegokolwiek zabiegu kosmetycznego w obrębie naszej twarzy.
Jak widać, co prawda istnieje całkiem sporo przypadków, w których nie powinno się wykonywać tego typu zabiegu jednak warto się upewnić, czy akurat mamy z nimi problem. W przypadku, gdy nie dotyczy nas żaden z wyżej wymienionych przypadków warto poddać się właśnie temu zabiegowi, ponieważ dokładnie oczyszcza on skórę naszej twarzy i daje niesamowity efekt. W dodatku jest to jeden z tańszych zabiegów kosmetycznych.

You may also like...