Coraz mniej ludzi gra w lotto

Badania wykazały, że coraz mniej osób gra w lotto. Nie interesuje nas już kupowanie kuponów i czekanie na lotto wyniki. Z czego to wynika?

Nie wierzymy w swoją wygraną

Nie da się ukryć, że szanse, że wygramy w lotto są bardzo niewielkie. Nadal gra w niego wiele osób (mimo tego, że mniej, niż w przeszłości), a to, że akurat wypadną takie liczby, jakie wybraliśmy jest mało prawdopodobne. Loteria jest grą losową i nie możemy w żaden sposób przewidzieć swojej wygranej. Dlatego też coraz mniej ludzi ma ochotę podejmować próby wygranej.

A może po prostu jesteśmy bogatsi?

Prawdą jest też to, że obecnie Polacy zarabiają więcej, niż w przeszłości. Sytuacja ekonomiczna w naszych domach się poprawia i możliwe, że wielu z nas nie czuje już potrzeby próbowania wygrania w lotto. Po co męczyć się z codziennym kupowaniem kuponów, kiedy możemy po prostu zarobić potrzebne nam pieniądze? Oczywiście nie we wszystkich sektorach wypłaty są wyższe, więc część osób dalej próbuje swojego szczęścia w grach losowych. Widać, że kupony kupują raczej osoby z niższych warstw społecznych.

 

You may also like...