Borowina w plastry: jej zastosowanie, korzyści i cena w terapii leczniczej

Borowina to naturalny lek, który od wieków stosowany jest w medycynie naturalnej i kosmetyce. Bogata w cenne składniki mineralne, związki huminowe, glikozydy i kwasy organiczne, borowina znajduje swoje zastosowanie w terapii leczniczej, farmakologii oraz kosmetologii.

Zastosowanie borowiny w terapii leczniczej
Borowina wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgrzybicze. Dlatego też stosowana jest w leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów, artretyzm, zapalenie stawów, ból kręgosłupa oraz urazy sportowe. Dodatkowo borowina działa przeciwwirusowo, antybakteryjnie i dezynfekująco, a jej kąpiele pomagają w walce z chorobami dermatologicznymi, takimi jak łuszczyca, egzema i trądzik.

Korzyści stosowania borowiny w terapii leczniczej
Stosowanie kąpieli borowinowych i okładów z borowiny przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Borowina działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, dzięki czemu pomaga w zwalczaniu bólu stawów i kręgosłupa oraz zapobiega zaawansowaniu chorób zwyrodnieniowych. Dodatkowo borowina działa przeciwutleniająco i oczyszczająco, dzięki czemu pomaga w walce ze szkodliwymi substancjami w organizmie i poprawia kondycję skóry.

Borowina w plastry – jak stosować?
Borowina występuje w różnych postaciach, m.in. w formie kapsułek, past do kąpieli, żeli, maści i okładów. Jedną z najpopularniejszych form są plastry borowinowe, które umieszcza się bezpośrednio na bólowym miejscu lub stawach. Plastry składają się z naturalnej borowiny zamkniętej w specjalnej folii, która zapobiega wysychaniu i uwalnianiu zapachu z borowiny. Aplikacja jest bardzo prosta – należy usunąć folię z plastra i przykleić plaster na skórę.

Cena i dostępność borowiny w plastry
Borowina w plastry jest dostępna w aptekach oraz sklepach internetowych. Cena jednego plastra wynosi od 5 do 10 złotych, w zależności od producenta i ilości plastrów w opakowaniu.

Podsumowanie
Borowina to naturalny składnik, który posiada wiele właściwości leczniczych i kosmetycznych. Borowina w plastry jest jednym z najpraktyczniejszych sposobów na wykorzystanie borowiny w terapii leczniczej. Okłady z borowiny w formie plastra pomagają skutecznie zwalczać ból stawów, kręgosłupa oraz poprawiają kondycję skóry. Dodatkowo borowina działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, dzięki czemu pomaga w walce z chorobami dermatologicznymi.

You may also like...