Atrakcje warte zobaczenia w Szczawnicy

Dlaczego warto odwiedzić Szczawnicę?

Szczawnica jest niewielkim miastem położonym w Małopolsce. Miejsce znajduje się w jednym z pomiędzy Beskidami a Pieninami . Ze względu na swoje położenie posiada specyficzny mikroklimat, który obok źródeł wód mineralnych jest powodem nadania Szczawnicy statusu uzdrowiska. Szczawnica leży na szlaku architektury drewnianej Małopolski. Najpiękniejsze budynki skupione są wokół placu Dietla, który nie zmienił swojego wyglądu od 1866 roku. Znajdują się tu drewniane wille i mały pałacyk, idąc w kierunku kościoła odkryjecie stare zakrzywione wille, piękny park z drewnianą kapliczką. Szczawnica oferuje wiele możliwości miłośnikom sportu. Na wędrowców czekają krótkie i długie szlaki piesze, wędrówki po unikalnym krajobrazie na najwyższe szczyty i do rezerwatów przyrody, takich jak rezerwat Biała Woda, który jest jednym z najpiękniejszych rezerwatów przyrody w Polsce z malowniczymi skałami, bystrzami , wodospady i przełomy. Tu także znajduje się słynny przełom Dunajca, którym można przepłynąć tratwą. Przepływ Dunajcem jest jedną z największych atrakcji w okolicy i znane w całej Polsce. Dla miłośników szybszego ruchu wybudowano liczne ścieżki rowerowe i ścieżki jeździeckie, a najodważniejsi mogą zarezerwować kurs paralotniarstwa. Szlaki turystyczne prowadzą również do sąsiedniej Słowacji.

Najważniejsze atrakcje Szczawnicy.

Co warto zobaczyć w Szczawnicy?

Plac Dietla Dziewiętnasto wieczny plac, którego nazwa pochodzi od imienia Józefowa Dietla, zasłużonego balneologa. W centrum placu stoi fontanna, …

Pijalnia Wód Mineralnych, która znajduje się we wschodniej części Placu Dietla w stylowym Domu nad zdrojami. W 2002 roku budynek został zniszczony przez pożar, a Pijalnia została przeniesiona w inne miejsce.

Promenada w Szczawnicy . Deptak spacerowy, który ma długość ok 1800 metrów i jest jednym z najdłuższych w Polsce.

Wodospad Zaskalnik wodospad o wysokości ok. 5 m na Sopotnickim Potoku w Beskidzie Sądeckim. W pobliżu wodospadu znajduje się restauracja, leśniczówka i tereny rekreacyjne.

 

You may also like...