Co musi zawierać wyprawka dla przyszłej mamy?
Bardzo dużo kobiet będących w ciąży, a szczególnie te,5 które spodziewają się pierwszego dziecka zabiera się za przygotowywanie wyprawki dla swojego przyszłego dziecka. Ale czy zdaje sobie sprawę, że musi też przygotować torbę z wyprawką dla siebie? Nie każda kobieta może zdawać sobie z tego sprawę. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jak wyglądawyprawka dla przyszłej mamy.
Co musi znaleźć się w wyprawce przyszłej mamy?
Zanim kobieta zdecyduje się na zrobienie wyprawki dla swojego maleństwa, powinna zrobić najpierw zakupy dla siebie. Na dziecko jeszcze przyjdzie czas. Co zatem kobieta musi kupić? Na pewno potrzebna będzie nowa bielizna. Ciało kobiety się będzie zmieniało, więc potrzebne będą ubrania ciążowe, tak aby pomieściły późniejszy, większy brzuszek. Dodatkowo warto zainwestować w kosmetyki, które w czasie ciąży pozwolą dbać o wygląd, na przykład krem na rozstępy. Warto też kupić kilka rzeczy, które będą potrzebne do porodu i po porodzie do szpitala. Lepiej to zrobić szybciej, bo wiadomo, że potem może być ciężko chodzić na zakupy. Jeśli chodzi o ubrania warto jest kupować je etapami. Nie wiemy przecież jak wielki będzie brzuch. Muszą być przede wszystkim wygodne, czy to dresy, getry, tuniki czy ogrodniczki. Warto też kupić sukienki w rozmiarze uniwersalnym. Buty najlepiej nosić na płaskim obcasie. Nie obciążają, a dają wygodę. A co potrzebne jest do połogu? Warto mieć ze sobą podpaski lub wkłady poporodowe, wkładki laktacyjne, płyn do higieny intymnej, maść z witaminą A i D na wypadek zranienia brodawek, herbatki na laktację, jeśli nie mamy zbyt dużo pokarmu, wygodne ubrania, stanik pozwalający karmić piersią oraz laktator. Co jeszcze potrzebne jest przyszłej mamie do zabrania do szpitala? Na pewno koszule nocne, szlafrok, klapki kąpielowe, ciepłe skarpetki, majtki poporodowe, wodę mineralną, chusteczki nawilżające i wiele innych. A czy jakieś dokumenty będą potrzebne przyszłej mamie? Oczywiście, że tak. Szczególnie jeśli chodzi o dowód osobisty, książeczka ciąży i NIP pracodawcy. Wyniki badań także przyszłe mamy powinny zabrać ze sobą. Szczególnie: HBS ( robione po 23 tygodniu)
1. WR ( dwa badania)
2. Wszystkie USG ciąży.
3. Wyniki badań moczu i morfologia.
4. Wynik na obecność wirusa HIV.
5. Poziom przeciwciał anty- Rh, tylko gdy u matki stwierdzone jest ujemne Rh.
6. Badanie GBS ( posiew z pochwy )
7. Na planowane cięcie cesarskie należy przygotować jonogram obejmujący sód i potas oraz koagulogram.
Jak widać nie tylko wyprawka dla dziecka jest najważniejsza. Również przyszła mama musi się dobrze przygotować na poród i pobyt w szpitalu.
Najnowsze komentarze